Blokeliai su apšiltinimo sluoksniu neopor. Paskelbta ASA.lt
lapkričio 11, 2016
pamatai
Kurie pamatai geriausi?
vasario 9, 2017
Rodyti viską

Iš kokių blokelių geriausia statyti namą arba kotedžą?

Betono užpilimas

Pradėjus domėtis blokeliais galima iš karto pasimesti – jų yra visa galybė, o savybės gali skirtis taip, jog netinkamai pasirinkus teks ne vienerius metus graužtis nagus. Palyginome populiariausių blokelių savybes, o Jums tereikės galutinai pasverti privalumus bei trūkumus ir išsirinkti tą medžiagą, iš kurios bus statomas Jūsų svajonių namas. Tiesa, konkrečių gamintojų blokeliai gali dar papildomai skirtis, turėti geresnes vienas ar prastesnes kitas savybes, žemiau pateikti aprašymai apie žinomiausius blokelius.

Šiuo metu rinkoje esantys populiariausi blokeliai: LAMMI blokeliai, termoblokeliai (TermoPlokk), akyto betono (dujų silikato), keraminiai, silikatiniai.

LAMMI blokeliai

LAMMI blokeliai gaminami iš betono. Jie nedegūs, nepūvantys, atsparūs oro pokyčiams ir šalčiui. „Lammi“ blokeliai sukurti bendradarbiaujant su šios pramonės specialistais. Asortimente yra platus blokelių pasirinkimas: forminiai ir termoizoliaciniai mūro blokeliai bei pertvarų blokeliai, skirti plonasiūliam mūrui. Aukšta „Lammi“ blokelių kokybė ir tikslūs matmenys leidžia neprofesionalams greitai ir gerai atlikti darbus.

Armuoti ir betoniniai forminiai ir termoizoliaciniai blokeliai „Lammi“ užtikrina sienų konstrukcijų tvirtumą ir nelaidumą. „Lammi“ blokelių forma leidžia tinkamai išdėstyti plieninę armatūrą apsauginio betono sluoksnio atžvilgiu. Dėl tokių savybių, aukščiausią konstrukcijų tvirtumą galima užtikrinti jau atliekant matavimus. Įvairiems statybos būdams „Lammi“ blokeliai naudojami statant įvairius pamatus, rūsius ir sienas nedideliuose individualiuose ar didesniuose namuose. Masyvi siena iš betoninių blokelių, užtikrina gerą garso izoliaciją.

Termoizoliaciniai „Lammi“ blokeliai, skirti išorinėms kotedžų ir mažaaukščių namų sienoms mūryti, visada pravers, kai reikės tvirtų, kietų ir masyvių sienų, pasižyminčių gera šilumos izoliacija.

Termoizoliaciniai „Lammi“ blokeliai taip pat tinka rūsių ir cokolinių medinių ir rąstinių namų aukštų sienoms mūryti.

Termoizoliaciniai „Lammi“ blokeliai, kurių plotis yra 500, 400 ir 350 mm, skirti aukštos kokybės namams, naudojantiems nedaug energijos, statyti. Puiki šiluminė išorinių sienų izoliacija užtikrinama naudojant aukštos kokybės termoizoliacinę medžiagą ir aukštą konstrukcijos tankį.

Termoblokeliai – TermoPlokk

TermoPlokk- energija taupančių pastatų sprendimas. Individualaus namo statyba yra didelė investicija kiekvienam namo savininkui ir todėl yra labai svarbu pasirinkti tinkamą sprendimą norint įgyvendinti savo norus. Šiomis dienomis statyboje svarbiausia energijos vartojimo efektyvumas, energijos taupymas, greitas, patogus ir paprastas statymo procesas, taip pat ilgaamžiškumas ir mažos išlaidos jau gyvenant name.

TermoPlokk atitinka visas šias savybes namų statybai ir yra labiausiai tinkanti medžiaga iš visų žinomų statybinių medžiagų statant modernų, energiją taupantį namą! TermoPlokk produktų linija yra skirta visiems – planuojantiems statyti namą savo jėgomis arba su statybos specialistų pagalba. TermoPlokk energijos taupymo pastatų sprendimas idealiai tinka statyti modernius energiją taupančius, mažo energijos naudojimo, pasyvaus, beveik lygiu nuliui arba nulinėmis sąnaudomis namams.

TermoPlokk yra:

  • Labai greitai montuojami
  • Žemas šilumos perdavimo koeficientas U arba energiją taupantis
  • Palankios naudojimo išlaidos
  • Naudojant TermoPlokk produktus, jus pasieksite labai griežtus šilumos laidumo reikalavimus pastato atitvarams:
  • U vertė TermoPlokk Silver= 0,13 W/m2K
  • U vertė TermoPlokk SilverPluss = 0,09 W/m2K
  • Pradėkite statyti namus naudodami mūsų produktus ir jūsų namui energijos naudingumas ir energijos taupumas bus garantuotas.

Atstovai – UAB “Oridanas” +37060975000

Akyto betono (dujų silikato) blokeliai

Tai smulkiai sumaltas kvarcinis smėlis surištas rišiklio pagalba, intro_04.jpgo akyto betono poros gaunamos naudojant suslėgtus garus. Šiuo metu tai populiariausi blokelia, nes jie turi labai daug privalumų.

Kadangi akyto betono blokeliai turi tam tikras poras, tai garantuoja didelį tvarumą, santykinai gerą garso izoliaciją, lengvą montavimą ir apdorojimą statybos metu. Dėl porėtumo šie blokeliai labai patvarūs ir yra nuostabi šilumos izoliacija. Sienos iš tokių blokelių ne tik gerai išlaiko šilumą, bet ir nepraleidžia triukšmo.

Dar vienas svarbus akyto betono (dujų silikato) blokelio privalumas – aukštas atsparumo ugniai koeficientas. Šie blokeliai yra nedegūs, taigi, ir neišskiriantys toksiškų komponentų, o įsiplieskus ugniai pastato viduje, neleidžia jai plisti. Iš dujų silikato blokelių galima pastatyti įvairių architektūrinių stilių namus. Blokeliai gali būt gręžiami, frezuojami, pjaunami bet kokiu kampu. Dujų silikato blokeliai neriboja jokių namo planavimo ir pastato konstrukcijos galimybių.

Dažnai jų išorę papildomai apmūrija plytomis, tinkuoja ar naudoja kitas išorės apdailos medžiagas. Akytojo betono blokeliai yra mažiausiai radioaktyvūs, taigi, kaip ir silikatiniai, priskiriami pirmajai, žemo savitojo aktyvumo klasei, taip pat yra kur kas atsparesni šalčio ciklams, lyginant su keraminiais blokeliais.

Deja, ši medžiaga negali išlaikyti gelžbetonio perdengimų, todėl naudojant gelžbetonio perdangas būtina namą apjuosti papildomu betoniniu „diržu“ arba naudoti medžio perdangas.

Atstovai – visi prekybos centrai

Keraminiai blokeliai

Jie yra ilgaamžiai ir ekologiški, nes yra gaminami iš natūralaus, krosnyje degto molio. Jie pasižymi tiksliais matmenimis, geromis šilumos bei garso izoliacinėmis savybėmis, dideliu tvirtumu bei atsparumu ugniai. Galima naudoti tiek išorinių, tiek ir vidinių sienų mūrijimui. Mažos laiko sąnaudos atliekant mūrijimo darbus, bet pakankamai daug lieka atliekų.
Šio tipo blokeliai yra akyti. Oro tarpai padeda išsaugoti šilumą, taigi keraminiai blokeliai turi panašias šilumines savybes kaip ir keramzitiniai (25 cm storio blokelio šiluminė varža 1,1 – 1,2).
Dar vienas kriterijus, išskiriantis keraminius blokelius iš kitų blokelių gausos – gana geras atsparumas gniuždymui, kuris, nors ir lyginant su silikatiniais blokeliais yra mažesnis, visgi, leidžia statyti ne tik vienaaukščius, bet ir kur kas didesnius namus.

Deja, šių blokelių atsparumas šalčio ciklams, yra palyginti trumpas – 25 šalčio ciklai. Vėliau blokeliai gali pradėti trupėti, skilinėti. Pažymėtinas ir nevisiškai idealus šio tipo blokelių matmenų tikslumas. Keraminių blokelių matmenų nukrypimai yra didesni nei, tarkim, silikatinių (pagal aukštį – iki 3 mm), tad jų horizontalioji siūlė turi būti storesnė, o tai reiškia, kad bus sunaudojama daugiau skiedinio mūrijant.

Atstovai – visi prekybos centrai

Silikatiniai blokeliai

Jie gaminami iš smėlio, kalkių ir vandens mišinio.
Gamybos metu, suformuoti galingais presais, veikiami prisotintų vandens garų, aukšto slėgio ir 200 °C temperatūros, jie visiškai suakmenėja. Pasižymi aukštu patvarumu ir atsparumu gniuždymui, lyginant su kitų tipų blokeliais. Visgi, silikatiniai blokeliai – laidžiausi šilumai, nes jų tankis didžiausias.
Silikatiniai blokeliai yra populiarūs, nes patalpoje palaiko optimalų mikroklimatą, sukaupia šilumą, padidėjus oro drėgmei, lengvai sugeria vandens garus. Jie taip pat yra atspariausi šalčio ciklams, nes gali atlaikyti 50-100 šalčio ciklų, taigi kartu yra ir itin ilgaamžiai.

Atstovai – visi prekybos centrai

Keramzitbetonio blokeliai

Jie gaminami vibracinio presavimo būdu iš keramzito, cemento ir vandens. Keramzitas tai aukštoje temperatūroje kepto molio granulės, kurios net keturis kartus lengvesnės už gamtoje randamus užpildus ir pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis. Cementas – rišančioji medžiaga, nebijanti vandens ir turinti puikų sukibimą su tinku. Keramzitiniai blokeliai dvigubai blogiau izoliuoja šilumą negu akytas betonas, bet nebijo smūgių statybos aikštelėje.
Šie blokeliai puikiai slopina garsą, yra paprastai mūrijami, nepūva ir nepelija, mat savyje nekaupia drėgmės. Keramzito blokelių siena turi geras priešgaisrines savybes. Didelė sienos dalis išsaugo savo savybes net gaisro metu, todėl ją lengva atnaujinti.

Kalbant apie tokio tipo blokelių atsparumą šalčio ciklams ar gniuždymui, lyginant su akytojo betono, keraminiais, silikatiniais blokeliais, galima įvardinti kaip vidutino stiprio ir atsparumo. Jie pasižymi itin didelėmis savitojo aktyvumo savybėmis ir yra priskiriami 4, didžiausio radioaktyvumo klasei.

Juos galima naudoti pamatams ir perdangoms.
Išorės sienos paprastai apšiltinamos specialiomis šilumos izoliacinėmis medžiagomis, kad netektų mūryti labai storų sienų. Šilumos ir garso izoliavimo konstrukcijose blokelius rekomenduojama nors iš vienos pusės nutinkuoti arba nudažyti (neparuoštų blokelių izoliacinės savybės kur kas prastesnės).

Keramzito blokeliai tinka pačių įvairiausių architektūrinių sumanymų įgyvendinimui – su apdaila, ar be jos. Šie blokeliai tikslesnės formos ir dydžio, todėl jų paviršių galima palikti ir be dekoratyvios apdailos. Keramzito blokelius galima pjaustyti, gręžti, glaistyti, tinkuoti, dažyti.

Atstovai – visi prekybos centrai

 

Visi blokelių tipai turi savo privalumų ir savitų trūkumų, kurie gali būti ryškesni vienoje ar kitoje situacijoje. Geriausia yra pirma turėti namo viziją ir/ar projektą, įsigilinti į vietovės ypatumus, o tik tuomet pradėti atidžiau vertinti konkrečius blokelius.

Šiais laikais net ir to pačio tipo blokeliai gali būti labai skirtingi dėl skirtingų gamintojų, konkrečių modelių, kuriuose pagerintos vienos ar kitos savybės, panaikinti trūkumai, todėl neskubėkite „nurašyti“ kurios nors vienos rūšies, nebent akivaizdžiai ji netinka pagal Jūsų poreikius. Negalite išsirinkti patys? Kreipkitės į blokelių ekspertus, kurie padės pasirinkti taip, kad netektų vėliau gailėtis.

Pasirenkant blokelius, svarbiausia būtų pasidomėti jų fizikinėmis savybėmis tokiomis kaip: šiluminė varža, garso izoliavimas, tvirtumas,vandens įgeriamumas, ilgaamžiškumas.